Some vybojovalo další výhru ( SOME 7:5 SPORTVEL)

01.10.2012 15:47

27.9 se odehrálo 6.kolo III.ligy malé kopané a na programu dne byl šlágr kola. Počasí moc fotbalu nepřálo, jelikož před zápasem vydatně pršelo a během zápasu se střídaly přeháňky, dal se tedy očekávat náročný a rychlý povrch. Some nastoupilo bez Robina Demetera, který se v minulém kole blýskl 5 góly, navíc Sportvel nebyl žádný slabý soupeř což se dalo očekávat po minulém kole kdy až v závěru padl 1:0 proti mistrovi Venezii. Utkání lépe začalo Some a po pár minutách kdy se pouze zastřeloval a ladil svoji mušku Patrik Demeter konečně padl gól a Some se dostalo do vedení 1:0, netrvalo dlouho a Patrik Demeter přidal druhý gól nechytatelnou střelou k tyči...2:0 pro Some, Some po té trochu vypustilo a vedení ho uklidnilo natolik, že Sportvel potrestal nepozornost obrany Some a snížil po rohu na 2:1, chvíli na to se vhazoval aut a brankář Some vyrazil míč až za vyznačeným prostorem a tak Sportvel kopal přímý kop cca ze 4 metrů, první střelu dokázala obrana Some eliminovat ovšem na odražený míč se dříve dostal nekrytý hráč Sportvelu a srovnal skore na 2:2, To se ovšem nelíbilo mladým puškám Patrikovi Demeterovi a Vojtovi Hronovi a tak po nádherné kombinaci zvyšoval před poločasem Vojta Hron na 3:2, do konce 1. poloviny se už nic zajímavého nestalo a poločas skončil za stavu 3:2 pro Some.

Do druhé poloviny lépe vstoupil bojovný Sportvel a za nedlouho bylo srovnáno na 3:3, hráči some měli problém propasírovat nahrávku přes tvrdý obraný val Sportvelu a při útočné hře Some byla jen otázka času, kdy Sportvel zužitkuje nějaký z mnoha brejků a také se tak stalo a Sportvel šel do vedení 4:3, hráčům Some jakoby tento zvrat svázal nohy a nedařilo se, Sportvel zúročil ještě jeden proti útok a z úhlu míč zaplaval do šibenice Some - 5:3 pro Sportvel, se Some to vypadalo bledě ovšem na pokus o zvrat a pokus alespoň o remízu zůstávalo relativně dost času, hráči Some se i přes nepřízeň osudu semkli a začali hrát velice disciplinovaně, nezbývalo než útočit do plných a tak Sportvel čekaly ještě kruté chvíle, protože Patrik Demeter po vzoru bratra Robina nabil ostrými a nekompromisní ranou ze střední vzdálenosti překonal brankáře Sportvelu a snížil na 4:5, Vojta Hron se nenechal zahanbit a rovněž navýšil svůj střelecký účet na 2.góly a bylo vyrovnáno po nadhérné individuální akci 5:5, do konce zápasu scházelo ještě cca 7 minut když se po útoku ze stran, při kterém hráči some využili celou šířku hřiště a tím udělali prostor Patrikovi Demeterovi pro střelu na kterou byl gólman krátký a tak Some otočilo nepříznivý průběh zápasu na svoji stranu Some 6:5 Sportvel, hráčům Sportvelu už docházely síly a poslední 4 minuty zápasu jen nakopávali na brejky, po jednom nevydařeném brejku hned od golmana Some přisla nahrávka na rozběhnutého Vojtu Hrona a ten poslal precizní přihrávku do rozložené obrany Patrikovi Demeterovi a ten se v zakončení nemýlil, 7:5 pro Some, poslední okamžiky zápasu už si Some ohlídalo a tak tento napínavý zápas skončil vítezstvím Some 7:5,

Góly: 5 Patrik Demeter, 2 Vojta Hron

V příštím kole na hráče Some čeká další z nevyzpytatelných soupeřů a tím bude tým VŠPJ který sestoupil ze 2. ligy a v tomto kole potrápil Palermo kterému podlehli 5:4 takže o pěkný fotbal bude postaráno. [Chiko]